ECDR tudi letos sodeluje kot partner dogodka.
Letošnje vsebinsko vodilo je osvetliti vlogo mediatorke oz. mediatorja v luči globalnih družbenih izzivov, ki smo jim priča v zadnjem obdobju. Kompleksni družbeni problemi terjajo naše osebno aktiviranje kot tudi nove pristope v naših poklicnih življenjih. Ne le sodelovanje, znanje in kompetence, potrebni so tudi nova filozofija razmišljanja ter novi poslovni modeli. Zeleni, digitalni in zlasti pravični prehod je mogoče doseči le ob avtentični želji posameznika, da prispeva k boljšemu svetu.
Da bi mediatorke in mediatorji prevzeli aktivnejšo vlogo vodij, ki s svojo dejavnostjo dosegajo »high-impact« (visok dodan vpliv) pri reševanju aktualnih družbenih izzivov potrebujemo tako tehten premislek o naših ciljih kot tudi primerna orodja za njihovo doseganje. Zato so vsebinsko dnevi naslovljeni »Mediatorka in mediator – vodja z družbenim vplivom«, vsebine pa preplet strateških orodij za nove pristope, ter konkretnih znanj in mediacijskih veščin. Vse v luči naše želje, da bi družbeno odgovorni mediatorke in mediatorji prispevali ne le k minimizacije škode družbenih izzivov, ampak k maksimizaciji pozitivnih vplivov mediacije v družbi.
Ob tem ohranjamo rdečo nit, saj vsebinsko pokrivamo številna področja družbenega življenja, kjer je mediacija aktivna (sodišču pridružena mediacija, družinska, šolska in vrstniška mediacija, mediacija v gospodarstvu itd.). Med vsebinami izpostavljamo Impact Design (oblikovanje vplivov), ki ga razvija FUND2740 – High Impact Foundation ob podpori Google.org in ponuja konkretne možnosti financiranja in razvoja samostojne mediacije z visoko dodanim družbenim vplivom. Tudi zato, ker smo prejeli mnoge želje mediatork in mediatorjev, da jim razvojno in finančno pomagamo pri razvoju samostojne mediacije v okviru njihove dejavnosti, naj si bo neprofitna ali organizirana kot tržna dejavnost.
15:00 - 15:30
Uvod v 8. dneve mediacij
Moderator/ka: dr. Tanja Pia Metelko
Moderator: TBD
Mreženje mediatorjev
18:00 - 19:30
Večerja in družabni dogodek
NEO je simulacija sojenja, ki stranki razkrije, kakšen rezultat lahko pričakuje, če bo spor prišel na sodišče. Izvajajo jo nekdanji ustavni, vrhovni in drugi sodniki višjih stopenj, ki tako stranki omogočijo pogled na spor skozi sodniške oči.
Pravila postopka reševanja potrošniških sporov se uporabljajo za reševanje pogodbenih sporov med ponudniki in potrošniki, ki so v zvezi s prodajo blaga ali opravljanjem storitev in niso bili rešeni s pogajanji med strankami na podlagi pravočasnega in pravilnega zahtevka potrošnika za odpravo napake, povračilo škode ali izvedbo plačila.
Strokovnjaki ECDR so se pri številnih mednarodnih projektih v preteklih letih ukvarjali s primerjalnimi raziskavami, oblikovanjem zakonodajnih in samoregulativnih okvirjev, krepili so institucionalne zmogljivosti ...
Tomšičeva ulica 6
1000 Ljubljana
+386 8 20 56 590